İstiharede Yeşil Görmek

İstiharede Yeşil Görmek

İstiharede Yeşil Görmek, Manası itibari ile Allah'tan hayır talep etmek demektir. Yani istiharede görülen bir işin iyi mi, kötü mü olduğunu, anlamak için Allah'tan dilemek ve istemektir. İnsanın başına gelecek hadiselerin, Allah bildirmedikçe bilinemeyeceğini öğreten İslam dini, bu konuda Allah'tan hayır umduğumuzu ve hayırlı olana gönlümüzü yatıştırması için dua ederiz. Bundan sonrası Allah'a tevekküldür. Hadis-i şerifte istihare de evleneceğiniz kişiyi rüyada görmek için en güzel yol istihare rüyasıdır. İstihare eden kimse zarar görmez, istihare eden pişmanlık duymaz, istihare Peygamberimizin bir sünnetidir. Ümmetine tavsiye ettiği bir dua ve ibadet şeklidir. İstihare gerçeği üzerinde medyada anlatılan Erbakan'ın kızı İstihare rüyası sayesinde evleneceği kişiyi rüyasında görmüş ve bir gün ABD seyahatinde uçağa bindiğinde bu kişiyle karşılaştığını ve çok şaşırdığını ve daha sonrada evlendiklerini anlatmıştır. Esasen bu gibi hayati konularda evlenmeden önce birkaç defa istihare etmeli, Hak Teala'ya sığınmalıdır. Nefsin ve kötü kimselerin araya girmesinden koruması için, Allah'a yalvarmalıdır. Hadis-i şerifte der ki, sen sorunu sor Allah sana bir şekilde cevabı verecektir. Şayet 7 gece usulüne uygun istihare yapılmasına rağmen görmüyorsa ya konuya tam vakıf olmuyordur, ya da henüz sorunun cevabını görmek sizin için hayırlı değildir. Bunu uyumadan önce defalarca tekrarlayın, içten niyet edin ve öyle uykuya geçin.

İstihare Namazı Kılındıktan Sonra Peygamberimizden (a.s.m.) Rivayet Edilen Şu Dua Okunur;

"Allah'ım, bu işimi hakkımda hayırlı olacağını yalnız Sen bildiğin için bana doğrusunu göstermeni niyaz ediyorum. Senin sonsuz kudretine iltica ediyor, yardım bekliyorum. Yüce lütfundan ihsan etmeni istiyorum. Muhakkak Senin her şeye gücün yeter, ben ise hiçbir şeye güç yetiremem. Sen her şeyi bilirsin, ben ise hiçbir şey bilmem. Sen bütün gaybları bilirsin, Allah'ım, bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin akıbeti, dünyam ve ahiretim hakkımda hayırlı ise bunu bana nasip eyle. Sonra bunda benim için feyiz ve bereket vücuda getir. Şayet bu iş benim dinim, yaşayışım, işimin akıbeti, dünyam ve ahiretim hakkında hayırlı değilse, bunu benden, beni bundan vazgeçir. Bu hususta gönlümde bir meyil bırakma. Benim için hayırlısı ne ise onu kolaylaştır. Sonra da beni takdir buyurduğun bu hayırla hoşnut eyle."

Her rengin bir anlamı vardır; İstiharede Yeşil Görmek, görülen renk temiz ve güzelse anlamı da o kadar iyiye yorulur. Beyaz renk, ferahlık ve mutluluğa, sarı renk hastalığa, mavi renk, ümide, yeşil renk dinin kuvvetine, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, mor renk şüpheye, siyah renk mutsuzluğa, kahverengi uzun yolculuğa işarettir. Renklerle görülecek rüya, rüyanın şekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorumlanır. Daha sonra kişinin isteğine bırakmak gerekir.

Namazı kılınıp, duası yapılan, istihare rüyasında beyaz yada yeşil renkleri görmek hayra, yani kişinin istiharede kendisi için niyet ettiği şeyin hayırlı olduğuna delalet etmiştir. Siyah yada kırmızı renkler görmek ise şerre alamettir, yani kişinin istiharede kendisi için niyet ettiği şeyin kendisi hakkında hayırsız olduğunu gösterir. Eğer kişi 7 gün boyunca Rüya görmez ise kişinin kalbine bırakılır.

"Allah dualarınızı kabul buyursun" Kısmet, kader, herşey, için Amin.

Son Güncelleme : 06.12.2018 15:18:22
İstiharede Yeşil Görmek ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Sayfayı Düzenle Düzenleme Geçmişi

İstiharede Yeşil Görmek Yorumları

şifre Kırmızı sayı

55 Yorum Yapılmış "İstiharede Yeşil Görmek"
Rüyamda kız arkadaşımın yeşil elbise giydiğini ve karşımda öylece durduğunu gördüm. ne anlamına geliyor?
Serbay . 28.08.2015
3 YANITI GÖRÜNTÜLE
7 gün istihare için yatmaya niyetlendim 4 gecedir hem yeşil hem kırmızı hem beyaz hem siyah dönüşümlü yada aynı rüyada bu zıt renkleri görüyorum neye yorumlamalı ??
Yasemin Hemşire . 02.04.2015
3 YANITI GÖRÜNTÜLE
Yeşil ağaç bunun bi dalı benim elimde bembeyaz çiçek açmış
Gül . 19.04.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
R&363;yamda beyaz giyen ve siyah giyen tanimadigim kisileri grdm acaba anlami ne
Gamzelim . 07.02.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Rüyada balık yeşillik ve ekmek bir arada gördüm. Niyetini ettiğim kişiyle ayrıyız şu anda sizce ne anlama geliyor
Medine . 19.01.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Rüyam da toz pembeyle açık yeşil gördüm ne anlama geliyor öğrenebilir miyim?
Merve . 10.01.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben bir tanıdgma yatırdım bir ev ve yesilik görmüs konustugum kisi icin niyet ettirdim
Esra . 25.10.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhabalar evlenmeden önce istihareye yattım görülen rüya buyuk koca bi alan yeşilik Çimen ve bi tane büyük yeşili ağaç ben beyaz elbiseyle ağacın gölgesinde oturuyorum sonra at bürünüyor uzaktan üzerinde eşim oturuyor bana doğru gelip ağaç gölgesinden alıyor atın önüne alıp uzaklaşıyoruz ve kayboluyoruz her taraf karanlık yorumlayabilirmisiniz teşekkürler
Melisa . 28.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Mrb istihareye arkadasm benim sevdigm kisiyle evlenmem niyetiyle benim icin yatti fakat siyah yılan gordü ve ayağnı sokmak uzereymiş kafam cok karistı ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Selma . 22.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
istihare namazi ve duası yaptıktan sonra yattim rüyamda kısacık bir tanidigimin evinde kabak büyük büyük doğranmış yeşil kabak yemeği yiyordum acaba rüyam hayırlı mıdır ?
Esra . 10.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Hemşirelik için İstihare ye yattım ve mısır yüklediğimi gördüm. Ama Tıp okumak istiyorum.Yeğenim dediki istihareye yattığında yeşil gördüysen neye yattıysan onu yapmak zorundymışsın ... Yardım edermisiniz ,ne yapmam gerkiyo?
Seniha . 22.05.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben ruyamda siyah giyili bir cok asker gordum ama onun aksine de yesil para verildigini gordum ama bana parayi asker vermiyodu baska birisi tarafindandi sizce serre mi hayra mi yorulur bu ruya lutfen acil cev verin
Sevilay . 15.07.2016
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
bn ilk istihareye yattığımda yeşil ve mavi renklerini gördüm sonraki istihare yatıığımda turuncu pembe beyaz renkler gördüm sonraki yattığımda da açık mor rengi gördüm yani eflatunun açığı sizce bu kişi benim için hayırlımıdır lütfenn söyleyinn
Ben . 29.04.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
istihareye yatınca 2 renk gördüm birisinin saçı vardı yarısı siyah yarısı sarıydı o saçla oynuyodum açıklar mısınıZ?
Hasret . 09.01.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
İstihare rüyamda karanlık bir ortamda kaşıda duran yeşil ağacı görüp ona doğru koşmaya başladım ne anlama gelir
Merve . 04.08.2019 15:36:37
CEVAP YAZ
Ruyamda evlilik için istihareye yattım ilk gün donatılmiş bir sofra da yeşil salatalik turşusu yiyorum. Sofrada tek hatirladigim yeşil salatalik turşsu. 2. Gün tekrar yattim siyah beyaz çizgili bir elbise gördüm o gün sabah namazından sonra tekrar yattım ama niyetim hayirli ise yeşil ve beyaz, şerse siyah ve kirmjzi göreyim dedim. Hayirli ise neden hayirli şerse neden şer oldugunu göster bana Allahim dedim. Ruyamda incir ağacından yeşil kabuklu incir topluyordum yeşil yaprakların dalların arasindan cikarken arılar var arı sokmasın diye kollarimla başımı yüzümu kapatiyordum. Lutfen yorumunu bilen yorum yapabilir mi??
Elif . 26.05.2019 11:57:14
CEVAP YAZ
Merhabalar. İstihareye yattım, Hep beraber gidiyoruz hıdırıllez de Nişanlıyız erkek arkadaşımla rüyamda. Tüm aile ama çok güzel kalabalık böyle. Yeşil çimenler var herşey çok güzel ancak sonra erkek arkadaşımı arıyorum rüyamda, annesi de soruyor nerede diye. Arıyorum açan yok bakınıyorum ortalarda yok. Sonra bir mesaj geliyor. Arkadaşlar geldi beni aldı, bi anda gelişti haber veremedim okey oynamaya geldik diyor. Ben ayrılmayı düşünüyorum her zaman böyle oluyor diyorum annesine. Orada uyanıyorum. Anlamı nedir?
Bensu . 06.05.2019 12:22:25
CEVAP YAZ
Atkadaş benim icin yatti namaza ruyasinda benim yesil bir canta aldigimi goruyo
Selma . 04.05.2019 09:01:20
CEVAP YAZ
Rüyamda nişanlandığım kişiyle çok kavga ediyorduk neredeyse her gün bende istihareye yattım ve rüyamda bir kız gördüm üzerinde asker yeşili bir tişört vardı birde su akıyordu yem yeşil her taraf ama akan su da dahil bu kız orada annesini arıyordu ne demek sizce?
Büşra . 26.04.2019 12:50:21
CEVAP YAZ
Merhaba ben dun istihareye yattım görücü usulu biriyle gorusturduler olumlu oldu suan konusuyoruz. Onun için yattım yeşil ve kırmızı bi şeker yiyodum başka tam hatırlamıyorum camiideydik yanımda eşim varmış ama tanımıyorum kimdi hatırlamıyorum. Yardımcı olurmusunuz ne demek bu.
Yeşilvekırmızı . 15.04.2019 11:34:38
CEVAP YAZ
Bulanık yeşil görmek ne anlama geliyor acaba
.. . 12.04.2019 01:01:58
CEVAP YAZ
İstihareye yattım rüyamda yeşil bir yazma gördüm ben yazmayı sçekiyorum yerden ve yazma yirtiliyor
Esra . 07.03.2019 13:55:23
CEVAP YAZ
Benim konustugum hanimefendi tesetturlu, niyet ettim namazimi kildim yattim. Ilk gece calistigim firma sahibinin yai patronumun dizlerine kadar camurlu ve yagmurlu bir santiye de gordum, 3. Gun erkek kardesimi bir aracla denize beraber duserken gordum, 5 gun ise acik sacli yuzu bana donuk deyil ama yesil hemsire kiyafetiyle bi hanim beni deniz kenarindan elimden tutmus vaziyette goturuyordu. Aradan 2 ay gecti patronum çok ciddi mana da sknt ya girdi ve aynibdonemde eekek kardesim de harcamalarini rahatlastrdi, toplam da 3 4 ay icerisinde konustugum hanim da saglik personeli oldu. Bilir kisi var ise sizden ricam istiharem hayirli midir bi yorum yaparmisiniz Allah rizasi icin
Onur Coruh . 28.01.2019 12:44:30
CEVAP YAZ
Kalp doktoru olabilecekmiyim diye istihareye yatim yemyesil bir vadinin icinde beyaz onlukle yuruyodum guya hastaneye gidecektim sonra elimi kirmizi kazakli bir cocuk tuttu seni seviyom falan dedi anlamadim bunun aciklamasi nedir lutfen aciklayin
Rüyam . 11.01.2019 22:12:49
CEVAP YAZ
Rüyqmda hastanedeyim ve kocaman fanusun içinde yemyeşil su var ve koyu yeşil çok güzel bi rengi vardi bana da o renkten enjekte edeceklerdi uyandm birden yani bu şimdi niyet ettiğim sey benim için hayırlı olduguna mi işret
Şeyda . 01.12.2018 23:13:35
CEVAP YAZ
Rüyamda karanlık bir odadaydım ve rüyada olduğumu farkına vardım rüyamda dedim ki siyah görüyorsam hayırsız demek ki dedim ve sonra yeşil ışık yanmaya başladı kocaman yeşil ışıklar. Ne anlama geliyor
Gizli . 28.11.2018 21:10:08
CEVAP YAZ
Ben bi bayan arkadaşımla yeşil kapının önünde bekliyoruz kalabalık çok birde beyaz bir yol var yolun basın da bayan arkadaşım ve ben ortamında kuşburnu ağacı var bekliyoruz yola bakarak yorumlarsaniz sevinirim
Abdullah . 24.11.2018 00:10:43
CEVAP YAZ
Merhaba :) Tanıdığım birini istareye yatırdım rüyasında yeşil bir ormanda (savaşın içinde ama kimsenin ölmediği)üzerinde asker kıyafeti var asker kıyafeti yeşil ,elindedir siyah bir silah var ama kimseyi oldurmuyor.sonra herkes aç kalicaz yemek yok derken ruyayi gören yakınım bir yerde pilav bulup beyaz bir tabakta cocuklarina veriyor .rüyam hayir mi şer mi yardımcı olursanız sevinirim :)
Esra . . 18.11.2018 16:03:29
CEVAP YAZ
Kanser olan annen için yattım istıhareye annem soba ustunde lahmacun ısıtıyor bende meyve alıyorum portakal vardı en cok
Seda Çelik . 14.11.2018 06:01:34
CEVAP YAZ
Istihare rüyasında bi akrabamiz olan bir kadının yeşil pantolon üzerine yeşil tunik girdiğini gördüm..Bunun anlamı nedir acaba... bide renkler çok fazla önemli midir merak ediyorum
Öznur . 25.10.2018 13:21:41
CEVAP YAZ
Arkadaşlar erkek arkadaşımla ilişkimize ara verdik ve istihare namazı kilamadigim için kuzenime rica ettim kıldı. Rüyasında 1. Gün kuzenim ve benim masada ağladıgımızı görmüş başka bir şey hatırlamıyor. 2. Gün ise tekrar kuzenim ve ben yolda yürürken kuzenim sol tarafa bakmış ve yeşil bir bina görmüş ne kadar güzel bi rengi var böyle yeşil bir bina mı olur demiş ve uyanmış bunlar ne anlama geliyor arkadaşlar hayır mı şer mi
Özge . 19.10.2018 19:31:21
CEVAP YAZ
Istihareye yattım rüyamda koyu mavi geri dönüşüm kutusu gördüm uzakta bir tarafı pis bir tarafı temiz deniz gördüm sonra pazara çıkmışım kabak patlıcan bir kaç çeşit yeşillik almışım arkamdan köpek kovaladı ve patlıcanın bir tanesini alıp kaçtı ...
Tuğba . 12.10.2018 09:41:44
CEVAP YAZ
Erkek arkadaşım askerdi ve ciddi düşünüyorduk benim için hayırlı olup olmadığına bakacaktım. Rüyamda sultan ahmet camiinin musalla taşında bir tabut gördüm yeşil örtü ile kaplıydı. Ama camiinin bahçesi felan da yemyeşildi bu ne anlama geliyor? Tabutun içindeki kim diye sorduğum da sen dediler
Rumeysa . 06.10.2018 01:28:11
CEVAP YAZ
Erkek arkadaşım askerdi ve ciddi düşünüyorduk benim için hayırlı olup olmadığına bakacaktım. Rüyamda sultan ahmet camiinin musalla taşında bir tabut gördüm yeşil örtü ile kaplıydı. Ama camiinin bahçesi felan da yemyeşildi bu ne anlama geliyor?
Rumeysa . 06.10.2018 01:27:10
CEVAP YAZ
Erkek arkadaşım askerdi ve ciddi düşünüyorduk benim için hayırlı olup olmadığına bakacaktım. Rüyamda sultan ahmet camiinin musalla taşında bir tabut gördüm yeşil örtü ile kaplıydı. Ama camiinin bahçesi felan da yemyeşildi bu ne anlama geliyor?
Rumeysa . 06.10.2018 01:23:07
CEVAP YAZ
Güzel yesil bir kiyafet görmek neyi işaret eder
Vatan Gözlü . 26.09.2018 14:47:56
CEVAP YAZ
Beyaz bi masa gordum fakat masaya su sıktılar hafif sarimsi su akti masadan daha sonra yesil bi kaplumbağa gördüm. Bunu neyi ifade ediyor
Busra . 25.09.2018 20:29:24
CEVAP YAZ
Ben yeşil bir yaylada koşturan kahverenği At gödüm acaba anlamı nedir
Fatma Yılmaz . 16.09.2018 12:51:57
CEVAP YAZ
İstiharede Rüyada yeşil, kırmızi,siyah üçünü görmek ne anlama gelir
Fatih Yılmaz . 27.08.2018
CEVAP YAZ
Ben yatıyorum ama göremiyorum birşey . Annem benim için istihareye yattı sevdiğim evlenmek istediğim kişi için rüyasınd boş bir oda kocaman bir ev görmüş oda kocaman ama oda boş muş . Sonra bahçenin içindeyim su akiyor ama bulanik bir şekilde taşları knara atıp suyun durulmasını bekliyormuş içmek için bi anda fasulye ektigi yer dibe çökmüş ve uzeri kar olmuş oranın batan yerin üzeri bulanık su oraya akmaya başlamis evin içindeyim birtane kadın geldi hamile kulağında uzun birsey varmış pil gibi bir cisim dedi sürekli yalan söylüyor o sürekli yalan söylüyor demiş annemde sen hamilesin cocugun hisseder niye böyle diyorsun falan demiş uyanmış sonrada bana da yardımcı olurmusunuz kafam cok karıştı
Fatma . 26.06.2018
CEVAP YAZ
Ben yatıyorum ama göremiyorum birşey . Annem benim için istihareye yattı sevdiğim evlenmek istediğim kişi için rüyasınd boş bir oda kocaman bir ev görmüş oda kocaman ama oda boş muş . Sonra bahçenin içindeyim su akiyor ama bulanik bir şekilde taşları knara atıp suyun durulmasını bekliyormuş içmek için bi anda fasulye ektigi yer dibe çökmüş ve uzeri kar olmuş oranın batan yerin üzeri bulanık su oraya akmaya başlamis evin içindeyim birtane kadın geldi hamile kulağında uzun birsey varmış pil gibi bir cisim dedi sürekli yalan söylüyor o sürekli yalan söylüyor demiş annemde sen hamilesin cocugun hisseder niye böyle diyorsun falan demiş uyanmış sonrada bana da yardımcı olurmusunuz kafam cok karıştı
Fatma . 18.06.2018
CEVAP YAZ
istharede sevdiğim insan için niyetlendim çimenlikte oturuyorduk ikimizde beyaz giyinmiştik bana daha zaman var demişti her yer bembeyazdı yanımdan ayrılıp gitti 1 senedir onu görmüyorum sizce ne anlama geliyor
Melikee . 18.03.2018
CEVAP YAZ
bende yeşil gördüm namaz kılınıyordu
Merve . 05.12.2017
CEVAP YAZ
Rüyamda yeşil bitki ve yağmurun yağdığını gördüm bunun anlamını öğrenebilir miyim
Sinem . 02.12.2017
CEVAP YAZ
Ben tanıdığım birisini yatırdım evlilik iЇin düğün ve çeşmeden akan su görmüş.ne anlama geliyo acaba
Elif . 23.11.2017
CEVAP YAZ
Sevdiğimle evlilik hayırlı mi olur diye istihareye yattım yeşil bir mont alıyordum rüyamda ve sevdiğim kişi ise beyaz pantolon giymisti
Dilek . 04.10.2017
CEVAP YAZ
merhabalar ben evlenmek istediğim adamla evlenmemin hayırlı olup olmayacağı konusunda istihareye 2 kere yattım rüyamda kırmızı bir kapıdan motorsikletle geçiyorduk yeşil ve beyaz çamaşıların olduğu bir odaya girdik sonra yeşil bir kapıdan çıktık sonra tekrar aynı odaya yeşil bir kapıdan girdik. ikinci kere yaptığımda ise elimde yeşil bir küre vardı o küre elimde iken biri bana harama gitme dedi ben uyuşturucu ve alkol alan gençleri görüp uzak durdum. biri buradan geç dedi. Derenin üstünde bir köprü vardı eskiydi ama karşıya yavaş ve rahat bir şekilde geçtim. yeşil ağırlıklı gördüğüm bu rüyaları hayırlı bir evlilik olacağına mı yormalıyım? gördüğüm ilk kapı kırmızı iken ikinci kapı neden yeşildi? bu konuda beni aydınlatabilir misiniz?
Mselinkıvılcım . 15.06.2017
CEVAP YAZ
Slm ben evlilik icin istihareye yattm ve eski sevgilimi soruyolardi bende ayrildimizi soyluyodum sonra yesil bi mont giyinmistim yepyeni guzeldi suanda da bi kisi var ama hangisine yonelik hislerim tam anlamiyla kestiremiyorm yardimci olursaniz sevinirim
Pinar . 06.06.2017
CEVAP YAZ
ben 2 ay önce sevdiğimle evlenecekmiyim diye istihareye yattım ve rüyamda yeşil beyaz ve temiz su gördüm ama şuan onunla değil ailem beni başkasına verdi bunu cevaplarmısınız
Arin . 23.03.2016
CEVAP YAZ
Merhaba Nişanlıyım. Nişanlımla sorun yaşıyoruz ve dün gece istihreye yattım. Rüyamı bölük pörçük hatırlıyorum. ilk önce annemi arıyorum ve babbamla düğüne gitmişler. sonra beyaz bir koyun önümden geçiyor. Bize nişanlımla ikimiz için kurban olacakmış onu demir çitlerin altından geçirerek götürüyorlar. sonra birden kendimi başka bir yerde görüyorum bir şey alıyormuşuz ve ablam çantasından suyeşili bir şifon çıkarttıp veriyor. sonrasında uyandım. sizce devam etmeli miyim? Ruyam hayırlı mı?
Sevım . 10.09.2015
CEVAP YAZ
acaba istiharedeki gördüğüm mor hayırlımı mor renk hayırlımıı
Ben . 27.04.2015
CEVAP YAZ
sevdiğim birisi vardı ve ayrıldık.Ayrılmakla iyi mi yaptım yoksa kötü mü bilmediğim için istihare namazı kıldım.Rüyamda ilk önce bi minibusle yolda giderken birden bire kendimi mısır tarlasında buluyorum her yer yeşil bir kişi daha var yanımda ama kim olduğunu bilmiyorum ikimizde atın üzerindeyiz atın birisi beyaz diğeri kahverengi ve biz çıkış yolu arıyoruz 4 veya 5 yolumuz var ve hangisini seçeceğimizi bilmiyoruz kararsızız.Acaba bu rüya ne anlama geliyor
Ben . 08.04.2015
CEVAP YAZ
ben istaahre yaptım iki erkek gordum biri foto cekıyordu ne anlama gelir
Arzu . 18.03.2015
CEVAP YAZ
Sayın hocam . Selamunaleyküm . Dün gece istişare uykusuna yattım . sabahın 4’ünde uyandım ve hatırımda kalan ise , lüks bir motorsiklete binmişim sol elcik tarafında beyaz ve büyük bir naylon poşet içinde içi yenilmiş karpuz kabukları vardı . Bu karpuzun içi tamamen yenilmiş , kaşık izleri var olup , belli belirsiz karpuzun kırmızı rengi vardı.Bu karpuz kabukları o kadar fazlaki poşetin içinden dışarı doğru çıkmışlardı.Aynı zamanda karpuz kabuğunun dış rengi olan yeşil renkte fazlasıyla görülmekteydi….Değerli yorumlarınızı bekliyorum hocam . Saygılarımla .
Coşkun . 19.02.2015
CEVAP YAZ
Ben istihareye yattim esimin acacagi bir dukkan icin eski evimizin bahcesi komple cimen yemyesil icindede birtane at vardi kahve renkli oda cimen yiyordu simdi bu iyimi degilmi sagolun simdiden
Yasam . 30.12.2014
CEVAP YAZ
İstihare Duası
İstihare Duası
İstihare duası,  sonucu hayır ve iyi olduğu tam anlamıyla bilinmeyen durumlarda, Allahtan hayır olanı göstermesi için edilen bir duadır. Eğer, kişi namazını kılamayacak halde ise, sadece duasını okuyup rüya’ya yatabilir. Burada makbul görü...
İstiharede Renkler
İstiharede Renkler
İstiharede renkler, Hemen herkesin gördüğü hayal dünyasında yaşam kesiti olarak bilinir rüyalar. Bu hayal dünyasında gördüğümüz objeler ve değişik senaryolar bizim mevcut psikolojimiz ile ilgili ipuçları vermektedir. Doğal olarak bu hayal dünyasının ...
İstihare Namazında Rüya Görülmezse
İstihare Namazında Rüya Görülmezse
İstihare namazında rüya görülmezse, İstihare birçok inanışa göre halk dilinde istenilen dilek veya muradın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya hayırlı olup olmadığının kararını verebilmek için abdest alınarak uykuya yatma işlemidir. Her dinde faklı şe...
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır; her insan, yapacağı ve ya olacak bir işin kendisi hakkında hayırlı olup olmadığını öğrenmek ya da en azından bir işaret görmek ister. İşte bu konuda Rasûlullah Efendimiz (S.A.V.) ashabına, dolayısıyla bizlere ist...
İstihare Rüyası
İstihare Rüyası
İstihare rüyası, gelecek hakkında bilgi almak için, iyi bir niyetle, bilinmeyenleri öğrenmek, girişilecek yeni bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için, niyet edilen şeylerin hayrını öğrenmek için ilahi makamlardan dua yoluyla yardım is...
İstiharede Beyaz Görmek
İstiharede Beyaz Görmek
Rüyalarda beyaz ve yeşil görmek hepimizin bildiği gibi hayra işarettir. İstiharede beyaz görmek de aynı şekilde hayra işaret olarak yorumlanır. İstihare yapmak Peygamber efendimiz (sav.)'inde hadislerinde söz ettiği gibi dinimizde önemli bir yeri ola...
İstihare Rüya Yorumları
İstihare Rüya Yorumları
İstihare rüya yorumları, Kişinin gördüğü rüyanın şekline ve rengine bakarak ve bunlara dayanarak yapılır ve daha sonra kişinin isteğine bırakılır.İstihare Allah'tan hayır dilemektir. Yani rüyada görülen hayırlı olup olmadığını anlamak için Allah'a yö...
İstihareye Nasıl Yatılır
İstihareye Nasıl Yatılır
İstihareye Nasıl Yatılır, bir iş, bir olayın kişi hakkında hayırlı olup olmadığını anlaması için kişinin iki rekat namaz kılıp sonrada bu olay ile ilgili dua ederek uykuya yatmasına istihareye yatmak adı verilmektedir. Kelime anlamı olarak istihare d...
İstihare Rüyasında Mavi Görmek
İstihare Rüyasında Mavi Görmek
İstihare rüyasında mavi görmek, istihare olmasını istediğimiz olayların ve işlerin kişi için hayırlı olup olmaması için namaz kılınıp, istihare duası edilip kıbleye dönük olarak uyuma durumudur. İstihare kişi için istenilen niyetin hayırlı olup olmad...
İstihare Namazı Duası
İstihare Namazı Duası
İstihare namazı duası, namaz kılındıktan sonra okunur. Namazı kılmak için öncelikle tövbe ederek, gusül abdesti alınması gerekir. Gusülün ardından, "İstihareye niyet ediyorum" deyip, iki rekat namaz kılınır. Namazın birinci rekatında Fatiha ve Kafiru...
Kuran İstiharesi
Kuran İstiharesi
Kuran istiharesi; istihare türlerinden en yaygın olanıdır kur'an-ı kerim ile istihare etmek. Peki istihare nedir? Öncelikle onu açıklayalım daha sonra kuran ile nasıl yapılır onu anlatalım. İstihare; halkımızın inanışına göre...
İstihare Rüyasında Sarı Görmek
İstihare Rüyasında Sarı Görmek
İstihare Rüyasında Sarı Görmek, İstihare rüyası, iyi niyetle gelecek hakkında bilgi almak, bilinmeyenleri öğrenmek, girişilecek yeni bir işin kişi hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için dua yoluyla Allah'tan yardım isteyip bu amaçla görülen rü...

 

İstihare Duası
İstiharede Renkler
İstihare Namazında Rüya Görülmezse
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Rüyası
İstiharede Beyaz Görmek
İstihare Rüya Yorumları
İstiharede Yeşil Görmek
İstihareye Nasıl Yatılır
İstihare Rüyasında Mavi Görmek
İstihare Namazı Duası
Kuran İstiharesi
İstihare Rüyasında Sarı Görmek
İstiharede Kırmızı Görmek
İstihare Rüyasında Siyah Görmek
İstihare Duası Nasıl Yapılır
Evlilik İçin İstihare
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek
İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır
İstihare Rüyasında Pembe Görmek
İstihare Rüyasında Sevdiğini Görmek
İstihare Rüyasında Su Görmek
İstihare Rüyasında Bebek Görmek
İstiharede Kahverengi Görmek
İstihare Rüyasında Deniz Görmek
İstihare Rüyasında Kalabalık Görmek
İstihare Nedir
İstihare Namazı Niyeti
İstihare Rüyasında Yeşil Görmek
İstiharede Gri Renk Görmek
Popüler İçerik
İstiharede Kırmızı Görmek
İstiharede Kırmızı Görmek
İstiharede Kırmızı Görmek, istihare namazı kılındıktan sonra dua edilir ve uykuya dalınır. Rüyada görülen renkler ise rüyanın iyi veya kötüye işaret e...
İstihare Rüyasında Siyah Görmek
İstihare Rüyasında Siyah Görmek
İstihare Rüyasında Siyah Görmek, istihare rüyası kişinin niyet ederek yattığı ve renk, nesne, varlıkları gördüğü rüyalardan birsidir. Bazen kişi ilk i...
İstihare Duası Nasıl Yapılır
İstihare Duası Nasıl Yapılır
İstihare duası nasıl yapılır, istihare olmasını istediğimiz olayların ve işlerin hayırlı sonuçlanıp sonuçlanmadığı konusunda, Allahtan hayırlısını ist...
Evlilik İçin İstihare
Evlilik İçin İstihare
Evlililik için istihare: Evlilik için yapılan istihare namazları ve duaları yüzyıllardır ve günümüzde halk arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. ...
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek
İstihare Rüyasında Beyaz Görmek, istihare rüyasında ya da normal gördüğümüz rüyalarda yeşil ve beyaz renk her zaman hayır olarak yorumlanmaktadır. Rüy...
İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır
İstihare Namazı İçin Gusül Şart Mıdır
İstihare namazı için gusül şart mıdır, İstihare namazı Allah' tan dileklerinizin kabul olması için huzuruna çıktığınız bir yöntemdir. İnanışların geti...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
İstihare Duası
İstiharede Renkler
İstihare Namazında Rüya Görülmezse
İstihare Namazı Hangi Günler Kılınır
İstihare Rüyası
İstihare Rüyası
İstihare Rüyası
Sarı Koltuk Üzerinde Beyaz Martı Gormek
Istiare Rüyası
İstihare
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
İstihare Rüyası
İstihare Rüyası
Sarı Koltuk Üzerinde Beyaz Martı Gormek
Istiare Rüyası
İstihare
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2019